Zbiórka dla Dzieci ze Starej Huty (Ukraina)

             Święta za pasem, myślami jesteśmy już z najbliższymi przy choince i prezentach gdy tymczasem niecałe 1000 km od Flisaczka, na granicy Ukrainy z Rumunią, w regionie zwanym Bukowiną znajduje się mała wioska o nazwie Stara Huta (również nazywana Starą Krasnoszorą) a w niej polska szkoła i kilkudziesięcioro uczniów – niewiele starszych od naszych Flisaczków. Odwiedzam te dzieci już od paru lat współorganizując dla nich wakacyjne warsztaty. Wiem, że nie będą miały takich świąt jak my tu w Toruniu, więc pomyślałam, że fajnie byłoby przesłać Im na święta życzenia od nas wszystkich a wraz z Nimi zebrane przez nas pomoce, których tak brakuje – czyli:
-artykuły szkolne, plastyczne i kreatywne (np. zeszyty, bloki, kredki, farby, pastele, pędzle, nożyczki, ołówki, masy plastyczne, druciki, pompony, piórka, kleje, piórniki, dziurkacze itp.)
-sprzęt sportowy tj.; piłki do siatkówki i piłki nożnej, siatka do gry w piłkę siatkową, skakanki, obręcze, pachołki, szarfy, zestawy do ping-ponga/badmintona, itp.
-książki dla dzieci i młodzieży (wydane po roku 2015)
-gry planszowe (w tym warcabyi szachy) oraz puzzle dla dzieci w wieku przedszkolnym
i szkolnym
-koce w standardowych rozmiarach
Jeśli chcielibyście przyłączyć się do akcji – to już z góry bardzo dziękujemy za każdy z ofiarowanych przez Was darów. Proszę też byście podpisali się – lub dodali od siebie słów parę na kartce, która wyłożona jest wraz z koszem. Może dzięki temu nawiąże się jakaś stała więź między nami i Starą Hutą? Wszystko w Naszych rękach!

Pozdrawiam ciepło, pani Ola 😉

Jeśli ciekawi Was  skąd się wzięli polscy górale na Bukowinie, to zapraszam
do Zasobnika Bukowińskiego: www.bukowinski.net 🙂