Kadra

Przedszkole „Flisaczek” to przede wszystkim dzieci; ich radość, energia i spontaniczność. Tuż obok dzieci (nieraz z boku, częściej zupełnie blisko) są dorośli. Jest ich dwudziestu trzech. Każdy z nich jest inny; są wśród nas umysły ścisłe i dusze artystyczne, są sportowcy i melancholicy, są uśmiechnięte, chude patyki oraz całuśne, gorące ramiona, mamy też poważnych i mniej serio oraz takich co czasem mówią cicho i powoli, a innym razem szybko i głośno. Jedno jest pewne: każdy z nas bardzo lubi swoją pracę, a przedszkolne dzieci nazywa „swoimi”. Oficjalnie nazywani jesteśmy „kadrą”, czy „asystentami”, ale że kadra może być „narodowa”, a asystenci „dentystycznymi” to pisząc krótko jesteśmy Paniami i Ciociami z przedszkola. Wszystkich nas, raz długo, raz krótko pilnuje Pani Dyrektor – mgr Ilona Boehlke.

Flisaczkowe panie nauczycielki, czyli:
mgr Urszula Bytner – Przeczewska
mgr Renata Komorowska
mgr Katarzyna Kolankowska
mgr Dorota Magdziak
mgr Monika Jakubowska
mgr Izabela Kurkowska
mgr Ewa Brunacka
mgr Anna Żołna
mgr Karina Boehlke
mgr Aleksandra Szopa
mgr Angelika Fidler
mgr Natalia Zagrabska
mgr Milena Dębowska

posiadają wyższe wykształcenie pedagogiczne, regularnie podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu szkoleniach, kursach i warsztatach, a zdobytą wiedzę wykorzystują do pracy z dziećmi. Podczas swoich zajęć korzystają z najnowszych metody pracy z dzieckiem, uwzględniając jego wiek, zainteresowania i umiejętności. W podejmowanych działaniach wszystkie panie nauczycielki starają się stymulować każdą ze sfer osobowości flisaczkowych przedszkolaków dbając o ich harmonijny rozwój.

Niewątpliwym wsparciem dla dzieci i nauczycielek, bez których nie udałoby się osiągnąć wielu, jeśli nie wszystkich, z przedszkolnych celów, są:

Magdalena Zakaszewska
Monika Derebecka
Magdalena Kołtun
Jolanta Liżeńska
Kinga Usarzewicz
Danuta Wiśniewska
Arleta Grabowska
Marianna Pietrzak
Lidia Angowska
Tadeusz Sienkiewicz

Cały zespół „Flisaczka” stanowi całkiem dobrze zgraną drużynę, która każdego dnia próbuje swoim dzieciom przybliżyć wielokolorowy świat. Musi nam to wychodzić całkiem nieźle, skoro pierwsi wychowankowie naszego przedszkola z uśmiechem i sentymentem powierzają nam swoje pociechy! Jesteśmy z tego faktu dumni już od 23 lat!