WARTO POMAGAĆ!

Kochani!

Wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku (gmina Zławieś Wielka, k/Torunia) prosimy Was o pomoc dla ucznia klasy 5 – Mateusza Oźminy.

Mateusz ma dopiero 10 lat. Jest on wielkim sympatykiem sportu, a w szczególności piłki nożnej. Reprezentant szkoły oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego UKS Trójka Górsk i utalentowany muzyk z Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Górsku. A jednak w jego głowie tyka bomba. W Polsce nigdy nie uratowano dziecka ze wznową guza mózgu NSGCT. W Stanach Zjednoczonych tak! Niedawno dowiedzieliśmy się, że markery nowotworowe rosną i guz dał przerzuty. Teraz przy wznowie, szanse na wyleczenie w Polsce są równe zeru, a życie naszego ucznia wyceniono na 4 miliony złotych. Operacja w Stanach Zjednoczonych to w tej chwili jedyna szansa dla Mateusza! Terapia kosztuje ogromne pieniądze! Na dzień dzisiejszy Rodzice mają tylko 11 dni, by zebrać środki, zarezerwować specjalny lot i wyruszyć w podróż po życie! Lekarze w USA są pełni optymizmu, bo już wiele razy radzili sobie z takimi przypadkami. Dlatego prosimy o pomoc – bez Was nie damy rady – nie zdążymy. Pomóżmy Rodzicom uratować ich syna.

Więcej informacji o Mateuszu można znaleźć pod linkiem:

https://www.facebook.com/SzkolaPodstawowaWGorsku

Link do bezpośredniej, oficjalnej zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/ratujemy-mateusza

A ponadto, m.in.:

Link do artykułu na portalu wp.pl:

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-raport-z-frontu-dzien-pietnasty-piekla-sie-juz-nie-boje-piekla-doswiadczam-na-ziemi-6500090371516033a

Link do materiału TVP3 Bydgoszcz:

https://bydgoszcz.tvp.pl/47594552/pomoc-dla-10-letniego-mateusza-trwa

Liczymy na Was!!!

Życzymy Wam dużo zdrówka!