Flisaczek po godzinach…

I Charytatywny Maraton Zumba Fitness w Turznie „Dla Marcela”

To, że flisaczkowa załoga „zgrywa” się również poza godzinami pracy wiadomo nie od dziś… Oprócz prywatnych spotkań, wypadów do kina, wspólnych świętowań czy ploteczek w zaciszach domowych przy kawie są też i takie inicjatywy jak ta z 14 listopada, kiedy to dwie nasze flisaczkowe siostry (pani Ania Nowak i pani Ola Szopa) tanecznym krokiem przyłączyły się do wsparcia I Charytatywnego Maratonu Zumba Fitness w Turznie. Dwie nasze wolontariuszki pomagały w organizacji, licytacjach, zbieraniu cegiełek i uatrakcyjnianiu imprezy przez malowanie twarzy najmłodszym uczestnikom maratonu. Wszystkie wysiłki tego dnia podejmowane były dla 9 letniego Marcela cierpiącego na porażenie mózgowe, hipoplazję i padaczkę. Mocno trzymajmy kciuki za dalszą rehabilitację i kosztowne leczenie chłopca!

Sierpień mimo wszystko pracujący…

Bukowina to historyczna kraina geograficzna położona na pograniczu dzisiejszej Ukrainy i Rumunii. Ze względu na swoją historię, magię, piękno, wielokulturowość i wciąż jeszcze „nieprzydeptany” przez tłumy turystów charakter inspiruje od 3 lat flisaczkową Panią Olę Szopę i jej rodzinę (męża Tomka i córkę Hanię). Inspiruje przede wszystkim do działania na rzecz tamtejszej mniejszości polskiej. Już od dwóch lat cała rodzina Szopów z pomocą miejscowych księży i wolontariuszy ze Stowarzyszenia Inicjatyw Niemożliwych „Motyka” organizuje wakacyjne zajęcia dla dzieci z polskich wiosek na Bukowinie. W sierpniu tego roku warsztaty artystyczno-kulturowo-sportowe prowadzone były w Pojanie Mikuli (Rumunia) i Starej Hucie (Ukraina) – patronował im oczywiście Flisaczek!


O Bukowinie która inspiruje – https://bukowinski.wordpress.com/

Tabliczki na przedszkolne zapiski

23 marca, porą przedpołudniową dzielna i zawsze gotowa do działania grupa 4 flisaczkowych nauczycielek, w osobach: p. Ulki, p. Izy Kurkowskiej, p. Reni i p. Kasi wzięła udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych w zaprzyjaźnionej z naszym przedszkolem Cafe Bajarce. Tym razem nasze przedszkolne panie samodzielnie, metodą decoupage’ową przyozdobiły tabliczki na różnorakie zapiski. Piękne i praktyczne dzieła na pewno niejednokrotnie pomogą w zapamiętaniu ważnych, flisaczkowych informacji!

***************************************************

Umuzykalniająco…

Marzec p. Kaja, p. Monika, p. Dorotka, p. Ewa i p. Ola, czyli część z  flisaczkowych nauczycielek przywitała (dosłownie i w przenośni) tanecznym krokiem. Na początku ów kroki się myliły, plątały, zapominały-potem pstryk i już wychodziło… „Zagrajmy, zatańczmy, zaśpiewajmy” taki tytuł nosiły warsztaty poprowadzone przez pana Wiesława Dolasińskiego w szkole muzycznej Yamaha w Toruniu. Jak było? -Z całą pewnością inspirująco!

*************************************************

Warsztatowo – decoupage’owo
„-A świstak siedzi i zawija w sreberka (…)” rzec można by patrząc na nasze skupione miny i pilnie pracujące dłonie. To wcale nie taka łatwa sprawa w przeciągu 2 godzin nauczyć się 2 nowych technik artystycznych (decoupage na tkaninie oraz praca z szablonem) jednak… czymże jest wyzwanie dla dzielnej „braci” „Flisaczka”???… Otóż, pisząc krótko: Codziennością 😉
Przedszkolne Siostry pracując w zaprzyjaźnionej Cafe Bajarce, pod okiem wyjątkowej pani instruktor: Honoraty Herman-Meler w nie tak dalekie, sobotnie przedpołudnie stworzyły piękne woreczki zapachowe i teraz już wiedzą jak pracować na tekstyliach z dziećmi przedszkolnymi.

**************************************************

Walentynkową porą
Serdeczny pomysł 4 letnich Flisaczków i ich Pań: Ewy i Joli na walentynkową sesję zdjęciową, tak bardzo spodobał się starszyźnie przedszkolnej, że i ona postanowiła z niego skorzystać. Spójrzcie sami, czy w czerwonym nam do twarzy…

****************************************************

Bomb(k)owa rada szkoleniowa
Listopad 2014 roku we Flisaczku wcale nie był szary, bury czy ponury. Wręcz przeciwnie! Był kolorowy, piórkowy, brokatowy i słonecznie-„pepiczkowy”. Wszystko, między innymi, za sprawą pogodnej rady szkoleniowej, w której uczestniczyła cała damska, dorosła społeczność naszego przedszkola 😉 Tym razem radę poprowadziła pani Ania Flakowska z małym udziałem pani Oli Szopy. Ubiegająca się o tytuł nauczyciela mianowanego, kreatywna pani Ania nauczyła nas jak upiększyć nasze domy i oczywiście… przedszkolne sale na Święta. Pani Ola (stażystka) natomiast, podzieliła się swoim wakacyjnym doświadczeniem pracy w praskim przedszkolu leśnym, prowadzonym według zasad pedagogiki waldorfowskiej. Jak zwykle było WYJĄTKOWO, zerknijcie sami 🙂

Bombkowa manufaktura ;)

Bombkowa manufaktura 😉

 

Nasze arcydzieła

Nasze arcydzieła

Uśmiechnięta pani Dorota

Uśmiechnięta pani Dorota

Praca wre...

Praca wre…

 

Leśne przedszkole "Szarinka", czerwiec 2014r.

Leśne przedszkole „Szarinka”, czerwiec 2014r.

Zamiast sali - Jurta, zamiast zabawek - kamienie i patyki

Zamiast sali – Jurta, zamiast zabawek – kamienie i patyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *