Flisaczek charytatywnie dla Hospicjum Nadzieja

Kochani Rodzice flisaczkowych Przedszkolaków! Drodzy bliżsi i dalsi Przyjaciele!

Wielkimi krokami zbliżają się Święta – czas, na który wszyscy każdego roku czekamy z niecierpliwością i częstokroć z wypiekami na twarzy (ech… to ekscytujące oczekiwanie na Mikołaja!). Jak co roku planujemy z tej okazji stworzyć świąteczne pamiątki będące efektem pracy całej flisaczkowej Wspólnoty – odnajmłodszych Przedszkolaków poczynając, na najstarszych Pracownikach Przedszkola kończąc.
Zastanawiając się nad tym jak w tym roku przygotować się na Święta – wpadliśmy na pomysł stworzenia audiobooka – nagrania płyty CD z kilkudziesięcioma świątecznymi wierszykami recytowanymi przez wszystkie flisaczkowe grupy (Żabki, Toruńskie Aniołki, Katarzynki, Tubadejki, Piernikowe Skrzaty, Koperniczki i Flisaczki), wszystkich Pracowników Przedszkola oraz… Wyjątkowe osoby związane z naszym przedszkolem więzami przyjaźni…
Zaproszenie do grona współtworzących z nami „Audiopoemiki z Flisaczkowej Fabryki”, bo taki tytuł nosi nasz flisaczkowy krążek, przyjęli:
Pan Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski – który w takim przedsięwzięciu wziął udział po raz pierwszy w życiu (jeszcze żadne toruńskie przedszkole nie nagrało audiobooka z Panem Prezydentem! HA!)
Kochana Wnuczka Pana Prezydenta – Marcysia – wyjątkowo pozytywna osóbka, która swoim uśmiechem i otwartością ocieplała poważne wnętrza Urzędu Miasta i dodawała otuchy nagrywającej audiopoemikowy materiał pani Oli.
Pan Michał Gołaś – olimpijczyk, Mistrz Polski w kolarstwie szosowym, członek profesjonalnej drużyny Sky Team, który do nagrania dwóch wierszyków starannie się przygotował.
Pan Radosław Smużny – aktor Teatru Muzycznego w Toruniu, który jakby był stworzony do narywania tekstów poważnej poetki Marii Konopnickiej, wespół z 3-latkami.
Pan Marcin Jurzystapoeta, prozaik, literaturoznawca i krytyk literacki, który specjalnie na okoliczność powstawania „Audiopoemików…” napisał jeden z wiersz. „Kiedy grudzień w kalendarzu”, bo taki nosi tytuł Jego utwór, interpretują 3-latki dopowiadając do oryginalnego tekstu swoje przemyślenia 😉
Nasze przedsięwzięcie, to rodzaj akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Nadzieja z Torunia, z którym nasze Przedszkole łączy ponad 10-letnia współpraca. Wyprodukowane płyty mają stanowić rodzaj cegiełki-ich otrzymanie wymaga przelania datku na konto Hospicjum (szczegóły na plakacie i poniżej).
Jeśli więc macie Państwo ochotę uśmiechnąć się słuchając naszych radosnych, świątecznych Przedszkolaków (nagrywanych spontanicznie podczas codziennych przedszkolnych aktywności /nie brak na płycie odgłosów naturalnych dla przedszkola 😉 /), zrobić komuś wyjątkowy prezent pod choinkę i jednocześnie wseprzeć Podopiecznych Hospicjum Nadzieja, prosimy o wpłacanie hojnych według uznania 😉 uznania datków na konto Hospicjum.

„Audiopoemiki z Flisaczkowej Fabryki” można odbierać w gabinecie Pani Dyrektor po okazaniu potwierdzenia przelewu na konto:

Hospicjum Nadzieja
Santander Consumer Bank S. A. o/Toruń
21 1090 1506 0000 0001 0385 1201
w tytule przelewu prosimy dopisać „Audiobook”.

Nie raz już przekonaliśmy się, że możemy na Was liczyć –
z góry więc dziękujemy, za każdą przekazaną złotówkę.

Prosimy również pamiętać, że przekazaną darowiznę możecie Państwo odliczyć od podatku.

PS, Z serca DZIĘKUJEMY wszystkim zaangażowanym w powstanie i realizację projektu audiopoemikowego. Szczególne ukłony należą się mamie Igi i Ignasia, pani Ewelinie, za konsultacje dotyczące formalnego przebiegu całej akcji.