Audiopoemiki z Flisaczkowej Fabryki 2019

Kochani!

Wszem i wobec z radością inaugurujemy tegoroczną świąteczną akcję
„Audiopoemiki z Flisaczkowej Fabryki” dla Dziecięcego Hospicjum Nadzieja w Toruniu!!!
Wzorem ubiegłorocznym, przekazujemy w Wasze ręce płytę – cegiełkę, na której usłyszycie flisaczkowe murmurando na blisko 150 głosów zebranych w 33 utworach MP3 napisanych specjalnie na tę okazję przez flisaczkowego Tatę – Poetę Marcina Jurzystę a wykonanych przez wszystkie 7 grup przedszkolnych od Żabek poprzez Toruńskie Aniołki, Katarzynki, Tubadejki, Flisaczki, Piernikowe Skrzaty a na Koperniczkach kończąc.

Te najmilsze głosy świata wspierają na płycie także pracownicy flisaczkowej fabryki oraz nasi piernikowi Goście Specjalni czyli: Prezydent miasta Torunia – Pan Michał Zaleski, Jego wnuczka Marcysia, hokeiści Stalowych Pierników, czyli Klubu Hokejowego Energa Toruń: Bartosz Skólmowski oraz Bartosz Fraszko, a także zawodnicy Twardych Pierników – czyli drużyny koszykarskiej Polski Cukier Toruń: Aleksander Perka i Jakub Schenk!!!

Doprawdy zacna to lista i wdzięczni jesteśmy wszystkim Piernikowym VIP’om za udział w naszym świątecznym przedsięwzięciu!!!

Mamy nadzieję, że ta flisaczkowa orkiestra małych serduszek o głosach czasem nieśmiałych, czasem zakatarzonych (taki mamy klimat ;-)), z lekka zawstydzonych i speszonych choć równie często roześmianych – ale zawsze najukochańszych, wprowadzi Was w świąteczny klimat, któremu towarzyszą nieodmiennie od lat tylko ciepłe, dobre i serdeczne uczucia.

Z góry przepraszamy za drobne, techniczne niedociągnięcia, wynikające z faktu ulokowania naszego tymczasowego studia nagrań we flisaczkowym gabinecie logopedycznym, sąsiadującym z nie zawsze cichą szatnią przedszkolaków 🙂 . Wierzymy jednak, iż podobnie jak my uznacie, iż rzecz nie w perfekcyjnej jakości nagrania, ale w gotowości każdego z najmniejszych członków flisaczkowej wspólnoty do wsparcia swym głosem tych, którym dedykowana jest nasza świąteczna akcja.  Akcja zaś ma na celu niesienie pomocy Dzieciom, podopiecznym Hospicjum Nadzieja, zaprzyjaźnionego z nami od ponad 12 lat.

Jak ważne i potrzebujące wielorakiego wsparcia to miejsce wiemy od czasu, gdy trafił tam jeden z naszych flisaczkowych bohaterów. Pamiętamy jak pod pełną miłości i oddania opieką zmagał się z chorobą i wierzymy, że dziś wspiera naszą inicjatywę trzymając za nią kciuki gdzieś tam, gdzie już nic nie boli i nic nie doskwiera.

Czujemy się więc związani z Dziecięcym Hospicjum więzami przyjaźni na dobre i na złe – i  na ile możemy – wspieramy to miejsce i pracujących tam m.in. lekarzy specjalistów, terapeutów i pedagogów, a nade wszystko małych podopiecznych.

Wiedząc zaś jak ambitne mają plany – tym bardziej angażujemy się w ich realizację, wierząc, iż ich realizacja to więcej uśmiechów na twarzach małych, hospicyjnych pacjentów.

Kochani, wiedząc, że jak zwykle flisaczkowa brać nie pozostanie obojętna na potrzeby najmniejszych, wręczamy wam płyty, z góry dziękując za każdy datek wspierający Hospicjum*

Płyty będą dostępne w Przedszkolu a także podczas występów Stalowych Pierników na toruńskim Tor-Torze (zachęcamy przy okazji do rodzinnego kibicowania hokeistom!). Gdyby zaś ktoś chciał wesprzeć ich dystrybucję (w swoich firmach czy wśród swoich Przyjaciół) i potrzebował większej ilości egzemplarzy – zapraszamy do Pani Dyrektor lub Pani Oli – każda cegiełka i każdy grosik mają znaczenie – wierzymy, że działając razem możemy więcej i skuteczniej pomóc naszym hospicyjnym Przyjaciołom.

Na koniec ściskając Was serdecznie i ciepło życzymy bajkowych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych radośnie, w blasku świec, przy śpiewie kolęd i wsłuchiwaniu się w wierszyki szeptane przez naszych ukochanych flisaczkowych -ananasów– którym również pięknie dziękujemy za współpracę i inspirację 🙂

Wesołych Świąt!!!

*będzie go można pozostawić w puszce znajdującej się w przedszkolnym holu, bądź dokonując przelewu na konto Hospicjum nr: 21 1090 1506 0000 0001 0385 1201 – Santander Bank Polska S.A. (znajdziecie go także na płycie) prosząc, by ew. przelew opatrzyć tytułem „Audiopoemiki”

O naszej flisaczkowo-nadziejowej akcji możecie też przeczytać w ostatnim numerze przedszkolnej gazetki pt.: „Flisaczkowy Niusik”, zapraszamy do lektury 🙂